Ученици II-4 Зорана Радаковић и Андреј Крњић успешно су завршили едукацију Научно-образовно-културног центра „Вук Караџић“ из Тршића у организацији Министарства просвете Републике Србије из области дигиталне хуманистике на тему „Историја српске културе“:
– Појам и специфичности српске културе;
– Култура на тлу Србије;
– Праисторијско и античко наслеђе;
– Наслеђе словенске културе;
– Модерна грађанска култура 18-20. века;
– Европски контекст српске културе.

Предавачи као и претходних година били су еминентни професори и истраживачи Филозофског факултета у Београду.
На ученике је посебан утисак оставила радионица о истраживању Лепенског вира као и повезивање историје и књижевности кроз тумачење Плаве гробнице Милутина Бојића.
У оквиру радионице организована је једнодневна екскурзија и том приликом посетили су меморијале из Првог светског рата – Текериш, Мачков камен и Гучево.
Ученици су се вратили пуни утисака и пријатних успомена и топло препоручују заинтересованим ученицима да се придруже наредне године.